Kilka słów o naszym konwencie

Futerkon to Ogólnopolski Konwent Społeczności Furry, powstały w miejsce dawnego Futrzakonu oraz będącym unowocześnieniem wcześniejszej formuły, przy jednocześnie odświeżonym zespole organizacyjnym. Jego realizatorzy stawiają na nowatorskie podejścia podczas przygotowywania atrakcji dla uczestników, przy czym skupiają dużą uwagę na budowaniu relacji międzyludzkich, wzajemnym poznawaniu się oraz wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Rozbudowywany z roku na rok program konwentu zapewnia możliwość udziału w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, konkursach, turniejach, prelekcjach oraz innych atrakcjach opierających się na motywie przewodnim danej edycji. Co roku zlot posiada inną tematykę, która przejawia się w planie imprezy, dzięki czemu uczestnicy mogą liczyć na dobrą zabawę i wspólny wypoczynek. Dzięki temu mówiąc Futerkon, myślisz o fajnie spędzonym czasie ze znajomymi futrami, w miejscu pozwalającym na wypoczynek.

Relacja video z Futerkonu 2018: Mrok Nadchodzi

Podczas wyboru miejsca konwentu, priorytetową kwestią zawsze była okolica oraz warunki zakwaterowania. Tradycyjnie, można by już rzec, Futerkon odbywa się w miejscu, które jest otoczone lasami, by zapewnić uczestnikom cenny komfort wypoczynku jakim jest prywatność i spokój od zgiełku miasta. To rodzaj wakacyjnego wyjazdu połączonego z aktywnym wypoczynkiem.

Chociaż Futerkon nie skupia programu wokół fursuitingu, chcemy podkreślić, że fursuiterzy zawsze byli, są i będą bardzo mile widzianymi gośćmi na konwencie, zaś organizatorzy będą służyć im pomocą i wsparciem w czasie imprezy. Od 2017 roku organizujemy dla fursuiterów sesje foto na terenie ośrodka, w ciekawych okolicznościach natury czy w specjalnie przygotowanych do tego salach.